Pan Jezus wstępuje do Nieba

21 maja (VII Niedziela Wielkanocna)

„A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata”

Pan Jezus wstąpi do Nieba i przestanie już ukazywać się swoim uczniom. Mówi jednak, że choć odejdzie, to naprawdę zostanie z nimi. Przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Czyli nie tylko z nimi. Z nami też. Każdego dnia!

Zanim przeczytamy Ewangelię

W najbliższą niedzielę obchodzimy święto Wniebowstąpienia Pańskiego. O tym usłyszymy w pierwszym czytaniu z Dziejów Apostolskich. A z Ewangelii przeczytamy dziś ostatni fragment zapisany przez św. Mateusza. Możemy wyjść na dwór, przeczytać fragment z Dziejów i przez chwilę popatrzeć w niebo na obłoki, poczuć się jak apostołowie – niebo i obłoki są takie same jak dwa tysiące lat temu! Nic się nie zmieniły.


Czytamy Ewangelię

Zakończenie Ewangelii według świętego Mateusza:

Jedenastu uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus zbliżył się do nich i przemówił tymi słowami: „Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Mt 28,16-20


Rozmowa o Ewangelii

Ilu było apostołów w tej historii? Jedenastu, czyli rzecz miała miejsce już po Zmartwychwstaniu, bo nie było z nimi Judasza. Gdzie tym razem spotykają Jezusa apostołowie? W Galilei. Jezus lubił tam siadać na wzgórzach nad jeziorem i stamtąd nauczać. Czy wszyscy wierzą, że to Jezus Zmartwychwstały? Nie, dalej niektórzy wątpią, czyli nie dowierzają.

O co Pan Jezus prosi apostołów? Idźcie, nauczajcie i udzielajcie chrztu. Czy widzieliśmy kiedyś chrzest? A chrzest dorosłego? Chrzest w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego – słuchający go Żydzi muszą być zdumieni – Jedyny Bóg objawia się w trzech Osobach.

Co mówi Pan Jezus na koniec? „Oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.”Czy rzeczywiście Jezus jest codziennie z nami? A gdzie On jest? Wewnątrz serca każdego z nas. Bliżej być nie można. Czy to nie jest wspaniałe?


Zajęcia plastyczne

„A oto Ja jestem z Wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata”

Rozdajemy dzieciom kartki wyrwane ze starego kalendarza. Rysujemy na tych kartkach Jezusa obecnego wśród nas w każdym dniu życia – dopasowujemy okoliczności ilustracji do dnia miesiąca z jakiego mamy kartkę (w grudniu, styczniu – śnieg, w marcu – kwiaty, latem – wakacje)

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s