Jezus powtórnie przyjdzie

14 listopada (XXXIII niedziela zwykła)

„Niebo i ziemia przeminą”

Koniec świata kiedyś nastąpi, poprzedzony znakami na niebie. Przyjdzie wtedy Syn Człowieczy i wyśle po nas swoich Aniołów. Nasz kolorowy świat zamazujemy czarnym pastelem. Z czerni wyłania się postać Pana Jezusa.

07a

Zanim przeczytamy Ewangelię

Zbliżamy się do końca roku liturgicznego, bo w Kościele rok kończy się trochę wcześniej, niż w naszych zwykłych kalendarzach. Pod koniec roku, czyli teraz, w czytaniach pojawiają się opisy końca świata…


Zapalamy świecę i czytamy Ewangelię

– Słowa Ewangelii według świętego Marka:

Jezus powiedział do swoich uczniów:
„W owe dni, po wielkim ucisku słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku. Gwiazdy będą padać z nieba i moce na niebie zostaną wstrząśnięte.
Wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą. Wtedy pośle On aniołów i zbierze swoich wybranych z czterech stron świata, od krańca ziemi aż do szczytu nieba.
A od drzewa figowego uczcie się przez podobieństwo. Kiedy już jego gałąź nabiera soków i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach.
Zaprawdę powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą. Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec”.
(Mk 13,24-32)


Zagadki i rozmowa

Kto napisał tę Ewangelię? Do kogo dzisiaj mówi Pan Jezus? Czy uczniowie to także my? Co będzie się działo na niebie? Kto wtedy przyjdzie? Kto to jest Syn Człowieczy? Jakie znaki będą towarzyszyły przyjściu Jezusa? Czy Pan Jezus przyjdzie jako małe dzieciątko, tak jak to było 2 tysiące lat temu? Kogo pośle On po „swoich wybranych”? Czy ktoś z nas wie, kiedy będzie koniec świata? Czy to wiedzą aniołowie? Czy ludzie boją się końca świata? Tak, tak samo jak boją się śmierci. Ale skoro kochamy Pana Jezusa i staramy się być blisko Niego codziennie, to właściwie nie powinniśmy się bać, ale czekać z radością na Jego przyjście na końcu czasu.


Zajęcia plastyczne

„Niebo i ziemia przeminą”

Białe kartki kolorujemy jasnymi, kolorowymi pastelami olejnymi, następnie wszystko przykrywamy czarną warstwą, również pastelem – to koniec świata, czas, kiedy słońce się zaćmi. Za pomocą wykałaczek wydrapujemy postać Jezusa.

potrzebne materiały:

białe papiery, pastele olejne i wykałaczki

P1050865

P1050869

P1050871

07b

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s