Wniebowstąpienie

16 maja (Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego)

“Pan Jezus został wzięty do nieba”

Zilustrujemy dziś scenę, gdy Pan Jezus wstępuje do nieba, a apostołowie stoją na dole z zadartymi głowami. Za chwilę pójdą głosić Dobrą Nowinę światu. My też.

29

Zanim przeczytamy Ewangelię

Zobaczymy za chwilę, w jaki sposób można szybko rozgłaszać dobrą nowinę. Bawimy się w “głuchy telefon”. Mówimy na ucho jednemu z dzieci: „Jezus zmartwychwstał!” i prosimy, żeby tę wiadomość szeptały na ucho kolejnej osobie. Na koniec wszyscy krzykną głośno: JEZUS ZMARTWYCHWSTAŁ!


Czytamy Ewangelię

– Słowa Ewangelii według świętego Marka:Jezus ukazawszy się Jedenastu powiedział do nich:
„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą i ci odzyskają zdrowie”.
 Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszyły. (Mk 16,15-20)


Rozmowa o Ewangelii
O co prosi swoich uczniów Pan Jezus? Czy w tamtych czasach były telefony, Internet, smsy, gazety, telewizja? W jaki sposób można było przekazywać informacje? Idąc do ludzi. Czasem bardzo, bardzo daleko! Co będą potrafili robić ci, którzy naprawdę uwierzą w Pana Jezusa? Uzdrawiać, mówić obcymi językami, wyrzucać złe duchy.

Co stało się z Panem Jezusem, gdy skończył rozmawiać z uczniami? Został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga Ojca. A co zrobili uczniowie? Poszli.

My też mamy pójść i świadczyć swoim dobrym życiem o Jezusie.


Zajęcia plastyczne

“Pan Jezus został wzięty do nieba”

Na kolorowych papierach wyklejamy z kolorowej krepiny apostołów wpatrujących się w niebo, na niebie chmura z białych kuleczek z krepiny.

materiały:

biała krepina, kolorowa krepina, papiery kolorowe, kredki, klej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s