Jesteśmy przyjaciółmi Jezusa

9 maja (VI Niedziela Wielkanocna)

“Ja was wybrałem”

Jezus nazywa nas swoimi przyjaciółmi. To niezwykłe być przyjacielem samego Boga, wybranym przez Niego! Robimy swoje portrety. To nas wybrał sobie Pan Bóg…

28a

Zanim przeczytamy Ewangelię

Każdy mówi imię swojego przyjaciela albo przyjaciółki. Pytamy, czy gdy myślą o nich, to coś czują? Czy to jest miłe uczucie? Czy jeśli kogoś bardzo lubimy i ta osoba nas też bardzo lubi, może nawet kocha, to jest to powód do radości? WIELKIEJ!


Czytamy Ewangelię

– Słowa Ewangelii według świętego Jana:Jezus powiedział do swoich uczniów:
„Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
 To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
 To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
 Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
 Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili i by owoc wasz trwał, aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go prosicie w imię moje.
 To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali”. (J 15,9-17)          


Rozmowa o Ewangelii

W czym mamy wytrwać? O co prosi nas Pan Jezus? Żebyśmy Go kochali! Kto pierwszy kochał Pana Jezusa? Sam Pan Bóg, Jego Tata!

Jak nas nazywa Pan Jezus? Sługami? Uczniami? Przyjaciółmi! Czy to nie wspaniałe być przyjacielem Boga? Czy to my wybraliśmy Pana Boga, czy On nas?

O co bardzo prosi nas Pan Jezus? Żebyśmy się nawzajem kochali.

Co to znaczy?

To znaczy: byli dla siebie łagodni, cierpliwi, serdeczni. Nie obgadywali się, nie kłamali sobie, nie krzywdzili się, nie bili i nie wyśmiewali z siebie nawzajem.


Zajęcia plastyczne

“Ja was wybrałem”

Każdy wycina siebie z szarego papieru. Kolorowymi papierami wykleja ubranie, przykleja różowe serce, włosy robi z filcu kolorowego (mogą być też warkoczyki).

materiały:

papiery, filc kolorowy, papiery kolorowe, kredki, klej, nożyczki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s