Jezus ukazuje się uczniom i je z nimi rybę

18 kwietnia (III Niedziela Wielkanocna)

“Macie tu coś do jedzenia?”

Zmartwychwstały Jezus przychodzi do uczniów. Żeby uwierzyli, że nie jest zjawą prosi ich o coś do jedzenia. Malujemy pieczoną rybę, którą dajemy Jezusowi do zjedzenia. To żaden duch, to naprawdę On!

25a

Zanim przeczytamy Ewangelię
Czy ktoś łowił kiedyś ryby? Czy widział może rybaków łowiących ryby w sieci? Kto lubi ryby? A czy ktoś jadł kiedyś rybę pieczoną na ogniu? To było typowe pożywienie rybaków w Galilei.


Czytamy Ewangelię– Słowa Ewangelii według świętego Łukasza:Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze, i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba.
A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: „Pokój wam”.
 Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: „Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam”. Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi.
Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: „Macie tu coś do jedzenia?” Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i jadł wobec nich.
Potem rzekł do nich: „To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach”. Wtedy oświecił ich umysł, aby rozumieli Pisma.
I rzekł do nich: „Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy. Wy jesteście świadkami tego”. (Łk 24,35-48)


Rozmowa o Ewangelii
Uczniowie opowiadają sobie o zmartwychwstałym, a tu nagle… Kto się pojawia? Czy uczniowie się ucieszyli? Nie. Pomyśleli, że to duch!

Co zrobił Pan Jezus, żeby ich uspokoić i przekonać, że nie jest duchem? Zjadł rybę.

Co potem tłumaczył uczniom Jezus? Pisma. Przypominał im, że wszystko, co się z Nim wydarzyło było przepowiedziane przez proroków dużo wcześniej. Czy oni to pojmowali? Chyba nie bardzo. Jezus musiał oświecić ich umysły, żeby zrozumieli Pisma.

My też powinniśmy prosić o Jego światło, gdy próbujemy coś zrozumieć czytając Biblię.


Zajęcia plastyczne

“Macie tu coś do jedzenia?”

Rysujemy kredkami Jezusa trzymającego rybę. Robimy ją z szarego papieru pomalowanego srebrną farbą i naklejamy na kartkę.

materiały:

papier biały i szary, srebrna farba, klej, kredki, nożyczki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s