Jezus powołuje Szymona

17 stycznia (II Niedziela Zwykła)

„I przyprowadził go do Jezusa”

Do Pana Boga najczęściej przyprowadzają nas ci, którzy nas kochają. Dziadkowie, rodzice. Szymona do Jezusa przyprowadził brat – Andrzej. Malujemy siebie przyprowadzającego kogoś do świątyni.
09

Zanim przeczytamy Ewangelię

Opowiadamy sobie o sytuacjach, w których zobaczyliśmy coś niezwykłego i chcieliśmy pokazać to mamie. Sarenkę na polanie? Piękną chmurę na niebie? Dzisiaj usłyszymy, jak ludzie pokazują sobie Pana Jezusa i prowadzą do Niego swoich braci i znajomych.


Czytamy Ewangelię


– Słowa Ewangelii według świętego Jana:Jan stał wraz z dwoma swoimi uczniami i gdy zobaczył przechodzącego Jezusa, rzekł: „Oto Baranek Boży”. Dwaj uczniowie usłyszeli, jak mówił, i poszli za Jezusem. Jezus zaś odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: „Czego szukacie?”
Oni powiedzieli do Niego: „Rabbi, to znaczy: Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”
Odpowiedział im: „Chodźcie, a zobaczycie”. Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego. Było to około godziny dziesiątej.
Jednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: „Znaleźliśmy Mesjasza”, to znaczy: Chrystusa. I przyprowadził go do Jezusa.
 A Jezus wejrzawszy na niego rzekł: „Ty jesteś Szymon, syn Jana, ty będziesz się nazywał Kefas”, to znaczy: Piotr. (J 1,35-42)


Rozmowa o Ewangelii

Co o Jezusie powiedział Jan? Jak Go nazwał? Barankiem Bożym. Kiedy my tak mówimy o Jezusie? W czasie Mszy świętej, gdy ksiądz pokazuje nam Jezusa ukrytego w Hostii i mówi “Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata”.

Dlaczego uczniowie opuścili Jana i poszli za Jezusem? Jak mieli na imię? Wiemy, że jeden z nich miał na imię Andrzej. W jaki sposób zwrócili się do Jezusa, jak Go nazwali? Rabbi, to jest Nauczyciel. O co poprosili Jezusa? Kto przyprowadził do Jezusa swojego brata? Jak Pan Jezus nazwał Szymona, brata Andrzeja? Kefas, Piotr – to znaczy Skała.

Czy my też możemy kogoś przyprowadzić do Jezusa? Tak! Na przykład kolegów, a czasem nawet rodziców.


Zajęcia plastyczne

„I przyprowadził go do Jezusa”

Na kolorowych kartkach malujemy farbami siebie i kogoś, kogo ze sobą prowadzimy do kościoła.

materiały:

białe kartki, farby, pędzle

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s