Pustelnik

6 grudnia  (II Niedziela Adwentu)

„Wystąpił Jan Chrzciciel na pustyni”

Jan opowiada nam o swoim Niezwykłym Kuzynie. Głos Jana wielu pozwolił odkryć Mesjasza w ich życiu. Choć wygląda dziwacznie i jada obrzydliwe rzeczy, posłuchajmy Go i my.
02maly

Zanim przeczytamy Ewangelię

Czy lubimy zjeść coś dobrego? A ładnie się ubrać? Czy lubimy mieć koło siebie przyjaciół?

Dzisiaj posłuchamy o człowieku, który zrezygnował z tego wszystkiego. Tak bardzo był przejęty słuchaniem Boga i mówieniem o Nim, że nie obchodziło go nic innego.


Czytamy Ewangelię
Słowa Ewangelii według świętego Marka:Początek Ewangelii o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym. Jak jest napisane u proroka Izajasza: „Oto Ja posyłam wysłańca mego przed Tobą; on przygotuje drogę Twoją. Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego!”.
Wystąpił Jan Chrzciciel na pustyni i głosił chrzest nawrócenia na odpuszczenie grzechów. Ciągnęła do niego cała judzka kraina oraz wszyscy mieszkańcy Jerozolimy i przyjmowali od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając przy tym swe grzechy.
Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a żywił się szarańczą i miodem leśnym. I tak głosił: „Idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby się schylić i rozwiązać rzemyk u Jego sandałów. Ja chrzciłem was wodą, On zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym”. (Mk 1, 1-8)


Rozmowa o Ewangelii

Na początku św. Marek mówi o tym, że jakiś prorok dawno temu mówił o wysłańcu, który będzie przed Mesjaszem. Jak nazywał się ten prorok? Izajasz. Czy prorok Izajasz miał rację?Pojawił się jakiś wysłaniec przed Panem Jezusem? Kto to był? Jan Chrzciciel. Jak on wyglądał? Czym się żywił? Dlaczego nie gotował sobie normalnych obiadów? Dlatego, że mieszkał sam w odludnym miejscu, na pustyni. Dlaczego nie pośród ludzi? Może dlatego, żeby nic mu nie przeszkadzało w słuchaniu Pana Boga. Żeby się nie pomylić, rozpoznać Mesjasza wśród tłumu. Czy ludzie przychodzili do Jana? Tak, całe tłumy! Co Jan mówi o Jezusie? Że niedługo przyjdzie…


Zajęcia plastyczne:

„wystąpił Jan Chrzciciel na pustyni”

Rysujemy węglami na białych kartkach Jana Chrzciciela, przyklejamy mu ubranie ze skóry, obok szarańczę, wyciętą z zielonego papieru.

materiały:

papier biały i zielony, węgle, skrawki skór, kleje, nożyczki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s