Skarb ukryty w roli

26 lipca (XVII niedziela zwykła)

„uradowany sprzedał wszystko i kupił tę rolę”

Królestwo Boże jest jak najcenniejszy skarb – warto sprzedać wszystko, co się ma, żeby je zdobyć. Rysujemy szczęśliwego znalazcę skarbu.

42

Zanim przeczytamy Ewangelię

Czy znaleźliśmy kiedyś jakiś skarb? Albo coś bardzo pięknego, cennego? Ucieszyliśmy się? Co to było? A chcielibyśmy wygrać los na loterii?


Czytamy Ewangelię

– Słowa Ewangelii według świętego Mateusza:

Jezus opowiedział tłumom taką przypowieść:
„Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli. Znalazł go pewien człowiek i ukrył ponownie. Uradowany poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił tę rolę.
Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do kupca, poszukującego pięknych pereł. Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją”. Mt 13,44–46


Rozmowa o Ewangelii

Do czego dzisiaj Pan Jezus porównuje Królestwo Boże? Mówi, że ono jest jest jak skarb. Co robi człowiek z przypowieści? Sprzedaje wszystko, żeby mieć tę ziemię, w której zakopany jest skarb. Uważa, że jest on wart więcej niż wszystko, co ma.

Komu jeszcze tak się poszczęściło w opowieści Jezusa? Kupcowi, który poszukiwał perły. On też wszystko sprzedaje dla jednej, najpiękniejszej perły.

Czyli zarówno ten, który znajduje skarb królestwa Bożego przez przypadek, jak i ten który mozolnie go szuka, potrafi właściwie ocenić wartość znaleziska.

Czy my też uważamy, że Jezus i jego Królestwo jest naszym skarbem?


Zajęcia plastyczne

„uradowany sprzedał wszystko i kupił tę rolę”

Rysujemy ucieszonego kupca z perłą w ręku lub rolnika z łopatą, skaczącego po polu.

materiały:

biały papier, flamastry