Nagroda

28 czerwca (XIII niedziela zwykła)

„Kto poda kubek świeżej wody”

Przyjmując uczniów Jezusa, przyjmujemy samego Boga! Czy trzeba do tego się specjalnie szykować? Gotować wymyślne potrawy? Polerować klamki, rozkładać dywany, zwoływać orkiestrę? Nie!! Wystarczy mieć wodę do poczęstowania Gościa! Nawet biedak może przyjąć pod swój dach samego Boga! A On będzie nam za to wdzięczny – obiecuje nawet nagrodę za kubek wody!

38c

Zanim przeczytamy Ewangelię

Czy dostaliśmy kiedyś jakąś nagrodę? Medal? Za co? Czy trudno było zdobyć te nagrody?


Czytamy Ewangelię

– Słowa Ewangelii według świętego Mateusza:

Jezus powiedział do swoich apostołów:
Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. Kto przyjmuje proroka jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma. Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody”. Mt 10,40–42


Rozmowa o Ewangelii

Niedawno czytaliśmy o tym, że Jezus posyła swoich uczniów na cały świat.

Dzisiaj Jezus mówi, że kto przyjmuje Jego uczniów, przyjmuje Jego samego i otrzyma za to nagrodę. W jaki sposób można przyjmować uczniów? Czy znamy jakichś uczniów Jezusa? Księża? Siostry zakonne? A nasi koledzy, nasze rodziny?

Uczniowie to wszyscy Ci, którzy swoim życiem świadczą o Panu Jezusie. Co to znaczy świadczą? Żyją według słów Jezusa, niektórzy o Nim mówią i dzięki temu On wciąż daje się poznawać ludziom na ziemi. Kto wspiera uczniów w ich pracy, pomaga samemu Chrystusowi.

Czy bardzo trzeba się natrudzić, żeby podać komuś kubek wody? Nie. Ale nawet takie drobne gesty Bóg widzi, cieszy się z nich i nas za nie nagrodzi.


Zajęcia plastyczne

„Kto poda kubek świeżej wody”

Ze złotego papieru wycinamy medal, przyczepiamy do niego tasiemkę. Na medal naklejamy wycięty z kolorowego papieru kubek.

materiały:

złoty papier, tasiemka, kolorowy papier, ołówek, nożyczki, klej,

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s