Bóg kocha świat

7 czerwca, Uroczystość Trójcy Świętej

„Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu”

Pan Jezus mówi, że wiara w Niego jest ratunkiem dla świata. Wycinamy koła ratunkowe, przymocowujemy do nich sznury.

34

Zanim przeczytamy Ewangelię

Posłuchajmy opowieści:

Dwóch ludzi wypływało swoimi łodziami łowić ryby. W ostatniej chwili na pomost wbiegł ich przyjaciel i podał im koła ratunkowe. Jeden wziął, a drugi nie – uważał, że tak dobrze umie pływać, że w razie dużych fal poradzi sobie sam. Zerwał się sztorm, obie łodzie przewróciły się. Człowiek z kołem ratunkowym uratował się, a drugi poszedł na dno. W dzisiejszej Ewangelii też pojawia się taki przyjaciel, który daje nam ratunek.


Czytamy Ewangelię

– Słowa Ewangelii według Świętego Jana:

Jezus powiedział do Nikodema:
«Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego». J 3, 16-18,


Rozmowa o Ewangelii

Z kim rozmawia Pan Jezus? Nikodem to uczony, bardzo dociekliwy, ale i bojaźliwy człowiek, przychodzi do Pana Jezusa w nocy, żeby nikt go nie zobaczył. Jezus mówi Nikodemowi o największych tajemnicach świata – o tym, że Bogu podoba się świat i my się Jemu podobamy. Mówi, że Bóg przysłał do nas Swojego Syna. Czy po to, żeby ludziom powiedział, jacy są beznadziejni, jak ten świat niszczą i psują? Po to, żeby ukarał ich za złe czyny? Nie! Przysłał Go po to, żeby świat został przez Niego uratowany – żeby Ci, którzy w Niego uwierzą, żyli na wieki z Bogiem w przyjaźni.

Czy my wierzymy w Boga? Czy pamiętamy o zabraniu koła ratunkowego do naszej łodzi? To koło to nasza wiara, która ma nas ratować.


Zajęcia plastyczne

„Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu”

Z czerwonego i białego papieru robimy identyczne koła, z których wycinamy środek, tak by powstało koło ratunkowe. Na czerwone koło przyklejamy pocięte kawałki białego koła. Przyczepiamy sznurek.

materiały:

biały i czerwony papier, ołówki, nożyczki, sznurek, okrągłe naczynia do odrysowania okręgu – większe i mniejsze

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s