Słudzy czuwający

11 sierpnia (19 Niedziela Zwykła)

„Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie”

Jezus radzi nam dobrze się przygotować. Ciekawe na co? Wycinamy z kolorowych filców każdy siebie samego przepasanego sznurem, gotowego na spotkanie Pana.

41

Zanim przeczytamy Ewangelię

Czy zdarzyło nam się kiedyś, że nie byliśmy gotowi na czas i coś miłego nas ominęło? Na przykład nie zdążyliśmy zjeść obiadu na czas i sprzątnęli nam deser sprzed nosa?


Czytamy Ewangelię


– Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

Jezus powiedział do swoich uczniów: ”Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie. A wy podobni do ludzi, oczekujących swego pana, kiedy z uczty weselnej powróci; aby mu zaraz otworzyć, gdy nadejdzie i zakołacze. Szczęśliwi owi słudzy, których pan zastanie czuwających, gdy nadejdzie. Zaprawdę powiadam wam: Przepasze się i każe im zasiąść do stołu, a obchodząc będzie im usługiwał. Czy o drugiej, czy o trzeciej straży przyjdzie, szczęśliwi oni, gdy ich tak zastanie. A to rozumiejcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której godzinie złodziej ma przyjść, nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie”. Łk 12, 35-40


Rozmowa o Ewangelii

Co zrobi pan, który wróci nocą i zastanie swoich ludzi czuwających? Sam będzie im usługiwał! Będą szczęśliwi.

Pan Jezus porównuje nas też do gospodarza, który chroni domu przed złodziejem. Nie wie, kiedy złodziej przyjdzie – czyli musi cały czas być czujnym.

O czyim przyjściu mówi ta Ewangelia? Złodzieja? Nie!!! Samego Pana Jezusa. To na to mamy być gotowi.

Czy Pan Jezus rzeczywiście kazał uczniom przepasać się i zapalić pochodnie? A o co tak naprawdę Mu chodziło? Żeby byli gotowi.

Co oznacza przepasanie bioder? Gotowość do drogi, do pracy, do pomocy innym. A zapalona pochodnia? Światło, które daje nam wiara w Boga.


Zajęcia plastyczne

„Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie”

Na kolorowych  kartkach rysujemy siebie – kontur postaci. Naklejamy ubranie z płótna, lub kolorowego filcu, które przepasujemy sznurkiem. W dłoni rysujemy pochodnię, płomień naklejamy z czerwonej i żółtej krepiny lub dorysowujemy.

materiały:

biały papier, czerwona i żółta krepina, płótno, sznurek, kredki, nożyczki, klej

41c

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s