Jezus wstępuje do Nieba

2 czerwca (VII Niedziela Wielkanocna)

„został uniesiony do nieba”

Po Zmartwychwstaniu Jezus wiele razy spotykał się z uczniami a teraz żegna się z nimi na dłużej. Niewidzialny pozostanie na zawsze, teraz jednak ostatni raz widzą Go uczniowie, gdy  wstępuje do Nieba. Malujemy niebo i zadziwionych, ale radosnych apostołów wpatrzonych w chmury.

29b

Zanim przeczytamy Ewangelię

Przez ile dni po Zmartwychwstaniu Jezus pokazywał się uczniom? 40. Ile to tygodni? Cały ten okres, wraz z Wniebowstąpieniem, a potem Zesłaniem Ducha Świętego to w Kościele takie długie święto. Dobrze jest tak długo świętować 🙂


Czytamy Ewangelię

– Zakończenie Ewangelii według świętego Łukasza

Jezus powiedział do swoich uczniów:
”Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy. Wy jesteście świadkami tego.
Oto Ja ześlę na was obietnicę mojego Ojca. Wy zaś pozostańcie w mieście, aż będziecie uzbrojeni mocą z wysoka”.
Potem wyprowadził ich ku Betanii i podniósłszy ręce pobłogosławił ich. A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba. Oni zaś oddali Mu pokłon i z wielką radością wrócili do Jerozolimy, gdzie stale przebywali w świątyni, wielbiąc i błogosławiąc Boga. Łk (24,46-53)

Rozmowa o Ewangelii

Kto napisał tę Ewangelię? Jaki to jest jej fragment?

Pan Jezus mówi „tak jest napisane”. Gdzie jest napisane? I co jest napisane? W pismach Starego Testamentu – w pismach proroków i w psalmach. Komu będzie głoszone nawrócenie, kto będzie mógł mieć odpuszczone grzechy? Wszystkie narody! Pan Jezus mówi: że ześle na nas obietnicę Ojca.

Jezus mówi, że to będzie Ktoś obiecany przez Ojca, kto uzbroi uczniów. W karabiny? Nie, w moc! Kto będzie tą mocą? Duch Święty!

Gdzie następnie Jezus wyprowadził uczniów? Ku Betanii, czyli prawdopodobnie na Górę Oliwną. Co się stało, gdy błogosławił uczniów?

Dokąd wrócili uczniowie? Gdzie potem przebywali? Czy byli szczęśliwi?

Czy my też pójdziemy tam, dokąd Jezus powiedział, że idzie?


Zajęcia plastyczne

„został uniesiony do nieba”

Z wielkich białych kartek robimy chmury: malujemy wałkami kartki na niebiesko, a po wyschnięciu wycinamy z kształty wielkich chmur. Możemy też niebo narysować wspólnie kredkami na długim białym papierze.  Na innych białych kartkach rysujemy ołówkami każdy po jednym człowieku wpatrzonym w niebo, z zadartą głową. Wycinamy i umieszczamy na ścianie, chmury powyżej.

materiały:

biały papier, niebieska farba, wałki, ołówki, nożyczki

IMG_098927a

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s