Pokój Jezusa

26 maja  (VI Niedziela Wielkanocna)

„Pokój mój daję wam. Nie tak, jak daje świat”

Na świecie nie ma pokoju, bo w sercach ludzi nie przebywa Jezus wraz ze Swoim Ojcem i Duchem. Ale to nie ma być dla nas powodem do lęku. Zachowujmy Jego naukę, a będziemy mieli pokój w sobie.

26

Zanim przeczytamy Ewangelię

Czy w każdym mieszkaniu jest pokój?


Czytamy Ewangelię

Słowa Ewangelii według świętego Jana

Jezus powiedział do swoich uczniów:
”Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy w nim przebywać. Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca.
To wam powiedziałem przebywając wśród was. A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.
Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat. Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie.
A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie”. (J 14,23-29)


Rozmowa o Ewangelii

Do kogo mówi Pan Jezus? Czy uczniowie to także my? Jezus mówi, że uczniowie, którzy Go kochają, zachowują Jego naukę. A Jezus wraz ze swoim Ojcem i Duchem Świętym przebywają we wnętrzu, w sercach tych uczniów.

Jaka jest nauka Jezusa? Tydzień temu Jezus mówił o kochaniu się nawzajem, to właśnie jest Jego nauka. Pan Jezus mówi, że Ktoś nam jeszcze wszystko to przypomni i pomoże zrozumieć. Kto to będzie? Jak Go nazywa? Dlaczego Pocieszyciel? Może żeby nas pocieszyć, jak zapomnimy naukę Jezusa?

Jezus obiecuje ludziom pokój. Czy na świecie jest pokój? Nie wszędzie niestety… Czy w naszych rodzinach jest pokój? Nie zawsze niestety… Być może, gdyby ludzie zachowywali naukę Jezusa, byłoby więcej pokoju na świecie, jak myślicie?


Zajęcia plastyczne

„Pokój mój daję wam. Nie tak, jak daje świat”

Wycinamy z gazet różne zdjęcia, na których widać niepokój – wojna, kłótnie, obrażanie, zagniewanie, pomiędzy tymi zdjęciami rysujemy Jezusa Zmartwychwstałego, który mówi „Pokój mój daję wam”.

materiały:

gazety, kolorowe czasopisma (najlepiej „brukowce”), klej, nożyczki, kredki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s