Nowe przykazanie

19 maja  (V Niedziela Wielkanocna)

„Miłujcie się wzajemnie”

Kiedy dokądś jedziemy, patrzymy na drogowskazy, żeby nie pomylić drogi i nie zgubić się. Pan Jezus żegna się z uczniami i zostawia im bardzo ważną wskazówkę – drogowskaz. Dzięki niemu trafią tam, gdzie On idzie. Czy w nas też można rozpoznać uczniów Jezusa? Rysujemy i wycinamy postaci uczniów Jezusa trzymających się za ręce.

25.jpg

Zanim przeczytamy Ewangelię

Co to znaczy kochać, miłować? Kogo kochamy? Niektórych kocha się łatwo i przyjemnie, a innych trudniej.


Czytamy Ewangelię

– Słowa Ewangelii według świętego Jana

Po wyjściu Judasza z wieczernika Jezus powiedział:
”Syn Człowieczy został teraz uwielbiony, a w Nim został Bóg uwielbiony. Jeżeli Bóg został w Nim uwielbiony, to Bóg uwielbi Go także w sobie samym, i zaraz Go uwielbi.
Dzieci, jeszcze krótko – jestem z wami. Będziecie Mnie szukać, ale – jak to Żydom powiedziałem, tak i teraz wam mówię – dokąd Ja idę, wy pójść nie możecie. Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali”. J 13,31-33a.34.35


Rozmowa o Ewangelii

Gdzie odbywa się rozmowa Pana Jezusa z uczniami? Kiedy to się dzieje? Dlaczego Pan Jezus żegna się z uczniami? Dokąd jeszcze teraz nie mogą pójść uczniowie?

Kiedy ktoś się z kimś żegna, odjeżdża gdzieś daleko, lub już na zawsze, to co mówi do swoich bliskich? Mówi o samych najważniejszych sprawach, prawda?

Co mówi Jezus na pożegnanie? Jakie daje przykazanie?

Czy Pan Jezus prosi, żebyśmy wszyscy nosili takie same szaliki, to wtedy będzie można poznać, że jesteśmy Jego uczniami? A po czym można poznać Jego uczniów? Po tym, że się kochają! Czy udaje nam się spełniać tę najważniejszą prośbę Pana Jezusa?


Zajęcia plastyczne plastyczne

„Miłujcie się wzajemnie”

Każdy losuje jedną postać z zapisanych na karteczce (lekarz, ksiądz, dziecko, biskup, niewidomy, kominiarz… – w przypadku małych dzieci zamiast słowa losujemy schematyczny rysunek) i rysuje ją na szarym papierze, potem wycina i koloruje, włosy z wełny itp. Potem wszystkie postacie przymocowujemy do ściany albo na lodówce tak, żeby trzymały się za ręce.

materiały:

przygotowane karteczki z opisanymi lub narysowanymi postaciami, szare papiery, kredki pastele, kolorowe wełny, klej

P1060547

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s