Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!

21 kwietnia (Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego)

„Ujrzał i uwierzył”

Piotr i Jan biegną do grobu Jezusa. Znajdują tam tylko same płótna i zwiniętą chustę… Rysujemy Apostołów zaglądających z bojaźnią i zdumieniem do wnętrza grobu.

23g

Zanim przeczytamy Ewangelię

To najważniejsze wydarzenie w całym roku, na całym świecie, w całym kosmosie! Pan Jezus Zmartwychwstał i pokonał śmierć!


Czytamy Ewangelię

Słowa Ewangelii według świętego Jana

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra i do drugiego ucznia, którego Jezus miłował, i rzekła do nich: „Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono”.
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych. J 20,1-9


Rozmowa o Ewangelii

Kto pierwszy poszedł do grobu Jezusa? Kiedy to było? Co zrobiła Maria Magdalena, gdy zobaczyła, że nie ma ciała Jezusa w grobie? O jakich dwóch uczniach Jezusa pisze Jan Ewangelista? Kto pierwszy wszedł do grobu? Co zobaczyli? W czasach Jezusa zmarłych nie grzebano w zamkniętych trumnach, ale składano do grobów ciała owinięte w płótna. Dlatego uczniowie zobaczyli same płótna. Czy coś wtedy zrozumieli? W co wtedy uwierzyli?


Zajęcia plastyczne

„Ujrzał i uwierzył”

Z szarego papieru wycinamy grotę – grób oraz okrągły kamień odsunięty od wejścia do grobu. Wewnątrz, z poskładanej chusteczki papierowej, robimy chustę i płótna. Dorysowujemy postacie dwóch Apostołów.

materiały:

biały i szary papier, kredki, chusteczki higieniczne, nożyczki i klej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s