Rozesłanie Apostołów

15 lipca (XV Niedziela Zwykła) 

“zaczął rozsyłać ich po dwóch”

Pan Jezus rozsyła uczniów parami, żeby szli w świat i nauczali. Rysujemy ich, jak idą, zastanawiając się, czy mielibyśmy odwagę pójść jak oni – bez niczego, ufając w opiekę Boga.

38

Zanim przeczytamy Ewangelię

Co jest potrzebne w podróży albo w wędrówce? Do spania – namiot, śpiwór, do mycia – ręcznik, mydło, do jedzenia – prowiant, garnek, kuchenka, do tego mapa, pieniądze, aparat fotograficzny, kurtka, ciepły sweter. Dzisiaj usłyszymy jak Pan Jezus wyprawia w drogę swoich uczniów. Ciekawe, co każe im spakować do plecaka?


Czytamy Ewangelię

– Słowa Ewangelii według świętego Marka:

Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi.

I przykazał im. żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. „Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien”.

I mówił do nich: „Gdy do jakiego domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakim miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich”.

Oni więc wyszli i wzywali do nawrócenia. Wyrzucali też wiele złych duchów oraz wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali. (Mk 6,7-13)


Rozmowa o Ewangelii

Jezus posyła swoich uczniów, by wzywali do nawrócenia. Czy każe iść każdemu osobno? Nie, wysyła ich po dwóch. We dwóch, we dwoje, we dwie idzie się raźniej. Czy prosi, by wzięli ze sobą wszystko, co może się przydać w podróży? Nie, mają wziąć tylko laskę . O wszystko inne zatroszczy się Bóg.

Czy nie balibyśmy się pójść w drogę bez żadnego bagażu, jedzenia i pieniędzy? Czy potrafilibyśmy zaufać Panu Bogu, że On się wszystkim zajmie? Że znajdą się ludzie, którzy nas nakarmią, ogrzeją, przenocują?

Każdego z nas Bóg posyła w świat, byśmy nieśli ludziom nadzieję. Mamy starać się tak postępować, by inni patrząc na nas uwierzyli, że Bóg jest dobry.


Zajęcia plastyczne
“zaczął rozsyłać ich po dwóch”

Na kolorowych kartkach rysujemy ołówkami uczniów, którzy rozchodzą się po dwóch w różne strony. Idą bez bagaży, nad nimi obłoki z waty.

materiały:

kolorowe kartki, ołówki, wata

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s