Uzdrowienie człowieka z uschłą ręką

3 czerwca (IX Niedziela Zwykła)

„…ręka jego stała się znów zdrowa”

Jezus uzdrawia człowieka z uschłą ręką w szabat, kiedy Żydom nie wolno wykonywać żadnej pracy. Dziękujemy Bogu za nasze zdrowe ręce, odrysowujemy je i wycinamy.

16

Zanim przeczytamy Ewangelię

Co umiemy robić rękami, do czego są one potrzebne? Czy dobrze mieć zdrowe ręce? Czy kiedyś mieliśmy chorą rękę? Czy ktoś próbował ubierać się jedną ręką?


Czytamy Ewangelię

– Słowa Ewangelii według świętego Marka:
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschłą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć. On zaś rzekł do człowieka, który miał uschłą rękę: „Stań tu na środku”. A do nich powiedział: „Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego czy coś złego? Życie ocalić czy zabić?” Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy wkoło po wszystkich z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serca, rzekł do człowieka: „Wyciągnij rękę”. Wyciągnął i ręka jego stała się znów zdrowa. A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz odbyli naradę przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić. (Mk 3, 1-6)


Rozmowa o Ewangelii

Kogo Pan Jezus uzdrawia tym razem? Gdzie to się dzieje? Czy ktoś go śledził? Dlaczego? Dlaczego nie podobało się niektórym to, że Jezus uzdrawia w szabat? W zeszłym tygodniu mówiliśmy o wielu różnych zwyczajach żydowskich, które przesłaniały to, co ważne. Jednym z tych zwyczajów było to, że nic nie można było robić w szabat (sobotę), nawet przejść za dużo kroków!

O co poprosił Jezus chorego człowieka? Czy lubimy być wywoływani na środek, gdy wszyscy na nas patrzą? Dlaczego Jezus o to poprosił? Chciał, żeby wszyscy to dobrze zobaczyli! Nie bał się tych, którzy go śledzili.

Dlaczego Pan Jezus popatrzył na faryzeuszy z gniewem? Bo ich serca były twarde – myśleli tylko o przestrzeganiu prawa, nie o miłości do człowieka.

Co się stało z ręką chorego, gdy ją wyciągnął, tak jak kazał mu Jezus?


Zajęcia plastyczne

„…ręka jego stała się znów zdrowa”
Odrysowujemy swoje dwie zdrowe ręce na kolorowym papierze, wycinamy je i przyklejamy do kolorowej kartki, piszemy “dziękuję” – za to, że mamy dwie zdrowe ręce!

materiały:

kolorowe kartki, nożyczki, kleje, kredki

 

Reklamy

3 uwagi do wpisu “Uzdrowienie człowieka z uschłą ręką

  1. Witaj Aniu! tak się dzieje, bo Wielki Post i okres Wielkanocny jest ruchomym okresem w roku liturgicznym i zakrywa nam niedziele zwykłe. Ale w każdym roku w inny sposób. W naszej książce, która nie jest przyporządkowana do żadnego roku kalendarzowego, ale jest uniwersalna :), te zwykłe niedziele mogą zostać zakryte w każdym roku ciut inaczej, ale wszystkie są!! Trzeba poszukać 🙂 Ten kłopot mamy gdy zaczyna się Wielki Post i kończy okres wielkanocny – wtedy trzeba wzmóc czujność i sobie zawczasu sprawdzić.
   Całe szczęście z Adwentem nigdy nie ma takich zawirowań.
   pozdrawiamy!!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s